Napędy do zasuw

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo różne rodzaje napędów do zasuw nożowych. Podstawowym i najczęściej spotykanym rodzajem napędów, są napędy ręczne. Są one zazwyczaj stosowane w przypadku zasuw nożowych. Nasza oferta zawiera tego typu napędy, a ponadto rozszerza się o inne rodzaje, takie jak: napędy pneumatyczne podwójnego i pojedynczego działania, napędy elektromechaniczne i napędy hydrauliczne.

W przypadku najczęściej spotykanych napędów ręcznych, oferujemy napędy na kółko ręczne z przekładnią kątową, napędy na koło łańcuchowe oraz napędy na dźwignię ręczną.

W napędach pneumatycznych energia powodująca ruch noża wywoływana jest przez sprężone powietrze. W zależności od wymagań dotyczących bezpieczeństwa instalacji lub realizowanego procesu technologicznego możemy stosować napędy pneumatyczne podwójnego działania albo napędy pneumatyczne pojedynczego działania. W przypadku zasuw nożowych z napędem pojedynczego działania jeden z procesów zamykania bądź otwierania realizowany jest automatycznie przez sprężynę stalową w momencie braku ciśnienia sprężonego powietrza zasilającego. W przypadku napędów pneumatycznych podwójnego działania jeden i drugi suw roboczy jest wywoływany przez sprężone powietrze.

W przypadku zastosowania napędu elektromechanicznego do sterowania zasuw nożowych mają zastosowanie dwa typy sterowania:

  1. do prostych zastosowań polegających na zamknięciu lub otwarciu przepływu czyli on/off;
  2. do bardziej wyrafinowanych stosowanych w instalacjach, gdzie wymagana jest zmienność przepływu czyli napęd regulacyjny.

Przy takim rodzaju napędu, jakim jest napęd hydrauliczny energia wywołująca ruch organu roboczego wywoływana jest przez ciecz o podwyższonym ciśnieniu.

Jednak najbardziej rozpowszechniony ze względu na koszty napęd zasuwy nożowej to kółko ręczne.

Opcje napędów zasuw nożowych:

  • kółko ręczne z przekładnią kątową
  • koło łańcuchowe
  • dźwignia ręczna
  • napęd pneumatyczny podwójnego i pojedynczego działania
  • napęd elektro-mechaniczny
  • napęd hydrauliczny
NAPĘDY zasuw nożowych

napęd kółko ręczne

napęd kółko ręczne

napęd pneumatyczny

standardowy ręczny trzpień wznoszący typ: M200EV ręczny trzpień niewznoszący typ: M200V pneumatyczny pojedynczego  i podwójnego działania typ: M200EA

napęd elektromechaniczny

napęd z dźwignią ręczną

 napęd pneumatyczny z kółkiem

elektro-mechaniczny

typ: M200E

dźwigniowy

typ: M200

 

KONTAKT

Informacja:
z dniem 01.10.2023 działalność gospodarcza:
BALKOP Biuro Handlowe, Instalacje, Serwis
Leśna 17E
05-505 Nowy Prażmów
NIP: 527 015 15 62
REGON: 006741281
została zawieszona
telefon: +48 603 13 24 54
+48 22 735 25 70

e-mail: balkop@balkop.pl

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Ogólne warunki sprzedaży

Zgłoszenie naprawy