Kolektory solarne do podgrzewania wody

1. Opis produktu:

Termosyfon to prosty, efektywny, a przy tym wydajny system podgrzewania wody z wykorzystaniem energii słonecznej. Zasada działania takiego układu jest bardzo prosta i bazuje na zjawisku naturalnej konwekcji, co oznacza, że przekazywanie ciepła nie wymaga stosowania pompy. Kolektory solarne podgrzewają wodę, dzięki czemu maleje jej gęstość, staje się ona lżejsza, unosi do góry i dociera do zbiornika. Jednocześnie na jej miejsce do rur próżniowych opada zimna, cięższa woda, by po ogrzaniu znów unieść się do zbiornika. System solarny funkcjonujący jako podgrzewacz do wody użytkowej, wykorzystujący opisane powyżej zjawisko termosyfonu, składa się z dwóch elementów: rur próżniowych, w których podgrzewana jest woda oraz umieszczonego ponad nimi izolowanego zbiornika.

W oferowanym przez nas systemie nie występuje płyn solarny, który przekazuje poprzez wymiennik pochodzące z energii słonecznej ciepło do wody użytkowej. Pozwala to na osiągnięcie wyższej sprawności. Dzięki temu, że zbiornik jest otwarty, nie istnieje niebezpieczeństwo niekontrolowanego wzrostu ciśnienia i temperatury w sytuacji, gdy nagrzana woda nie jest odbierana przez użytkowników.

Aby nasze kolektory solarne do wody mogły zacząć pracować, wystarczy do rurociągów z ciepłą i zimną wodą podłączyć dostarczany zestaw montażowy, a panel sterowania – do gniazda sieci 230 V. Gwarantujemy skuteczne podgrzewanie wody użytkowej przez cały rok. Zabezpieczeniem przed zamarznięciem układu w okresie zimowym jest zainstalowana w zbiorniku elektryczna grzałka. Można ją włączyć w przypadku dłuższego okresu braku nasłonecznienia przy ujemnych temperaturach.

Warto podkreślić, że napełnianie zbiornika i odbiór nagrzanej wody odbywa się jedną rurą, co znacząco zmniejsza koszty instalacyjne. Dostarczane przez nas kolektory solarne do wody pozwalają na obniżenie kosztów pozyskiwania c.w.u. o około 60 – 70 procent w stosunku do metod tradycyjnych. Systemy solarne są doskonałą alternatywą dla instalacji podgrzewających wodę opartych na termach elektrycznych.

Najwyższa jakość użytych materiałów przekładająca się na długi okres eksploatacji, wysoka efektywność energetyczna i łatwy montaż są powodami, dzięki którym inwestycję w termosyfon można uznać za bardzo opłacalną.

2. DANE TECHNICZNE: Zbiornik

  • zewnętrzny: blacha stalowa ocynkowana/powlekana
  • wewnętrzny: blacha stalowa nierdzewna gat. SUS304/AISI304
  • izolacja: twarda pianka poliuretanowa grubości 60 do 65 mm

Próżniowe rury solarne wykonane ze szkła borowego

  • długość rur próżniowych: 1800 mm
  • średnica: 58/47 mm
  • absorber: Al-N/A1, Cu
  • grubość szkła: 1,8 =/-0,15 mm

Konstrukcja wsporcza: profile aluminiowe pasywowane

Ilość rur

Pojemność zbiornika [litry]

Waga brutto [kG] pusty/z wodą

Powierzchnia absorbcyjna [m ²]

Wymiary LxWxH [mm]

30

245

120/350

3,72

2390x1320x1750

Gwarancja 2 lata

3. Cena zestawu 4.700,- PLN brutto

Koszt montażu określamy indywidualnie po zapoznaniu się z dokumentacją techniczną i wymaganiami klienta.

KONTAKT

Informacja:
z dniem 01.10.2023 działalność gospodarcza:
BALKOP Biuro Handlowe, Instalacje, Serwis
Leśna 17E
05-505 Nowy Prażmów
NIP: 527 015 15 62
REGON: 006741281
została zawieszona
telefon: +48 603 13 24 54
+48 22 735 25 70

e-mail: balkop@balkop.pl

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Ogólne warunki sprzedaży

Zgłoszenie naprawy